سیاست کپی‌رایت

JAPR نشریه‌ای است که هر کس می‌تواند به رایگان به آن دسترسی داشته باشد. هیچ هزینه‌ای برای مشاهده، دانلود، کپی، اشتراک‌گذاری، چاپ، جستجو یا پیوند به متن کامل هر محتوا نیاز نیست پرداخت شود. کپی‌رایت محتوا برای نویسندگان است و مقالات تحت مجوز CC-BY-NC منتشر می‌شوند، که به این معنی است که دیگران می‌توانند با ذکر منبع و برای اهداف غیرتجاری از آنها استفاده کنند.

برای فروش یا توزیع محتوا یا ایجاد آثار جدید بر اساس آن، مانند تالیف یا ترجمه، اجازه صاحب کپی‌رایت لازم است. اگر صاحب کپی‌رایت درخواستی از سوی دیگران برای کسب اجازه دریافت کرد، باید نشریه را از این موضوع آگاه سازد. اگر نویسنده(ها) قسمت‌هایی از آثار دیگران را که تحت حمایت کپی‌رایت هستند استفاده کنند، باید اجازه کتبی از صاحبان آنها بگیرند و منبع(های) آنها را در مقاله خود بیان کنند.

به عنوان شرط انتشار در JAPR، همه نویسندگان با شرایط زیر مجوز/مالکیت حق نسخه‌برداری موافقت می‌کنند:

حقوق انتشار اولین اثر اصلی که برای انتشار پذیرفته شده است به JAPR اعطا می شود، اما حق نسخه برداری برای همه آثار منتشر شده در مجله توسط نویسنده(های) محفوظ است.

آثار منتشر شده در JAPR تحت مجوز CC-BY-NC توزیع خواهند شد. با اعطای مجوز CC-BY-NC در کار خود، نویسندگان مالکیت حق چاپ اثر را حفظ می کنند، اما به دیگران اجازه صریح برای دانلود، استفاده مجدد، چاپ مجدد، تغییر، توزیع و/یا کپی غیرتجاری اثر را می دهند. تا زمانی که منبع اصلی و نویسنده (ها) به درستی ذکر شده باشد (یعنی یک استناد کامل کتابشناختی و پیوند به وب سایت JAPR). هیچ مجوزی از نویسنده (ها) یا ناشران برای چنین استفاده ای لازم نیست.

نویسندگان می‌توانند قراردادهای جداگانه و دیگری را برای توزیع غیرانحصاری نسخه منتشر شده اثر، با تأیید انتشار اولیه آن در JAPR منعقد کنند.

نویسندگان مجاز هستند آثار خود را به صورت آنلاین در مخازن سازمانی یا در وب سایت خود پست کنند. نسخه‌های پیش‌چاپی که به‌صورت آنلاین ارسال می‌شوند، باید به محض دردسترس شدن شماره، شامل یک نقل قول و پیوند به نسخه منتشر شده نهایی در JAPR باشند. نسخه های پس از چاپ (از جمله PDF ناشر نهایی) باید شامل یک نقل قول و پیوند به وب سایت مجله باشد.

این مسئولیت نویسندگان خواهد بود که کلیه مجوزهای حق چاپ لازم را برای استفاده از مطالب شخص ثالث در نسخه خطی خود تضمین کنند. نویسندگان ملزم به ارائه مدرک کتبی این مجوز پس از پذیرش نسخه خطی خود خواهند بود.